مرکز مشاوره امید

0 دیدگاه 14 دی 1399 چاپ خبر بازدید: 401

مرکز خدمات روان شناسی و مشاوره امید شهرکرد در سال 1387  با مدیریت  دکتر علی اکبر شریفی  و به منظور ارائه خدمات روانشناسی و مشاوره به جامعه، تحت نظارت سازمان نظام روانشناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران تأسیس گردیده است.

  مرکز خدمات روان شناسی و مشاوره امید شهرکرد با کادری مجرب و حرفه ای  مشغول به فعالیت می باشد . و با توجه به اینکه روانشناسان و مشاوران  این مجموعه از افراد متخصص و با سابقه کار فراوان در زمینه تخصصی خود هستند؛ لذا سنگ بنای تمامی فعالیت های جاری در این مرکز مشاوره بطور اصولی و مطابق با علم روز دنیا بنا نهاده شده است.

 مشاوره ، فعالیتهای تخصصی ، یاورانه ، حضوری ، هدفدار و عاطفی بین مراجع و مشاور است. مشاور یا روانشناس فردی است که در برقراری رابطه­ ی حسنه و حل مشکلات روانشناختی، تخصص دارد و به مراجع کمک می کند تا در یک جو سرشار از تفاهم و همدلی ، آزادانه و صادقانه به طرح مشکلش  پردازد و پس از تجزیه و تحلیل و خود شناسی بهتر و عمیق تر با کمک او تصمیم مناسبی بگیرد و در نهایت به حل مشکلش  بپردازد. مشاور یا روان درمانگر با استفاده از تکنیکها و روشهای شناخته شده علمی در راه شناخت و کشف احساسات و مواضع ناکار آمد برای برنامه ریزی تغییر آن افکار، گام بر می دارد که این تکنیکها و روشها در مورد هر فرد و مشکل خاص ویژگیهای خاصی دارد.